• Sunucu Barındırma / Co-Location

Ayrıştırılmış özel kabin tasarımları ve sunucu barındırma ihtiyaçlarına göre yeniden özel olarak yapılandırılmış data merkezi alanı sayesinde Arma Teknoloji Merkezi Veri Center, her tipteki sunucu ve network donanımına hane sahipliği yapabilirweb_hosing_bulut_hosting.

Kabin Kiralama

Kabin kiralama servisleri, bilhassa sunucu barındırma ihtiyaçları tek parçada dört birimden fazla olan kişi ve müesseseler tarafından kullanılır. Bu serviste, ihtiyaç ve kapasiteye bağlı olarak özel tasarımlı tam / yarım / çeyrek olarak ayrıştırılmış, özel güvenlikli kabinler müşterilere tahsis edilir. Opsiyonel olarak, kiralanan bakanlar kurulu ikinci internet ulaşımı için ikinci uplink veyahut kullanılan donanımların ihtiyaçları doğrultusunda ikinci enerji kaynağı bağlanabilir.

Kafes Kiralama

Kafes kiralama servisleri, yüksek adette kabin kiralama servislerinden doğar. Bu serviste, kiralanan kabinler Arma Teknoloji Merkezi Veri Center’ın modüler kafes sistemiyle özel olarak çevrilir ve sadece müşterinin giriş / çıkışına imkan sağlayacak şekilde kartlı, parmak izi okuyuculu ya da şifreli güvenlik donanımları ile savunma altına alınır. Kiraladığı kafese ulaşmak isteyen Arma Teknoloji MerkeziData Center müşterisi, güvenlik noktalarından geçtikten sonra, özel bölmeler sayesinde yetkilendirildiği alana erişerek tüm çalışmalarını hiçbir erişim ya da güvenlik desteğine ihtiyaç duymadan yapabilir.

Büro Kiralama

Arma Teknoloji Merkezi Veri Center’ın sunduğu izleme ve takip hizmetlerinin dışında, aldığı veri merkezi hizmetinin takibini kendi ekibi ile özel olarak yaptırmak isteyen ya da veri merkezine yakın olması şart olan kişi ve müesseseler, Arma Teknoloji Merkezi içindeki özel büro alanlarını kiralayabilirler. Bu hizmette, duş, mutfak, tuvalet, ofis mobilyaları gibi tüm ihtiyaçlar Arma Teknoloji Merkezi ofis kiralama servisleri tarafından, ihtiyaçlara göre dedike ya da paylaşımlı olarak karşılanır.

  • Sunucu Kiralama                                                                                          

 

      Giriş düzeyindeki sunucu kiralama ihtiyaçlarına Radore Servers ile cevap veren  Arma Teknoloji Merkezi , ileri düzey sunucu ve donanım kiralama servislerini Radore Veri Center üzerinden sağlar. İleri düzey sunucu kiralama servisleri, her türdeki sunucu ve donanımların, ihtiyaçlar doğrultusunda  Arma Teknoloji Merkezi  tarafından tedarik edilerek, hizmet alan kişi ve müesseselerin kullanımına sunulmasıyla başlar. Hizmet müddeti süresince, mevzubahis donanımlara ait tüm fiziksel riziko  Arma Teknoloji  Data Merkezi tarafından üstlenilir.

Cloud IaaS / Bulut Bilişim Altyapı Hizmetleri

 

Arma Teknoloji Merkezi Cloud IaaS hizmetini vXeon Cloud altyapısı ile sunar. vXeon Cloud’un sanallaştırma altyapısında VMWare, sanallaştırılmış depolama altyapısında Dell EqualLogic ve ağ altyapısında Brocade switch ve router’lar kullanılmaktadır. Tüm platform Dell PowerEdge M1000e Blade sunucular üzerinde çalışmaktadır. vXeon Cloud size ayrılmış kaynaklarınızı kullanarak kendi sunucu platformunuzu oluşturmanızı sağlar. Kendi sunucu platformunuzu oluştururken, teknik altyapınız konusunda rastgele bir yatırım yapmanız veyahut insan gücü istihdam faktörüz gerekmez. Tüm platformunuzun bulunduğu sanallaştırma ve ağ hizmetleri Radore tarafından sağlanır. Böylelikle sunucu heyetimi ve hizmet daimiliği için harcadığınız müddeti azaltabilir, hızlı bir şekilde sunucu ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da işinize yaramayan sunucuları iptal edebilirsiniz.

  • CDN / Lokasyon Bazlı İçerik Dağıtım AğıArma Teknoloji Merkezi  CDN, GeoDNS ve PoP sunuculardan oluşan bir yapıdır. Üç farklı kıtada bulunan PoP sunucuları, ziyaretçilerinizin lokasyonuna göre hizmet vererek sitenizin statik içeriğinin sürekli ve en kısa sürede ulaşılabilir olmasını sağlar. Gelişmiş istatistik verileri sayesinde içeriğinize hangi lokasyonlardan erişim olduğunu görebilir, Arma Teknoloji Merkezi  CDN sunucularından ve kendi sunucularınızdan dağıtılan içeriği kıyaslayabilir, anlık olarak CDN ağında kullandığınız veri hacmini görebilirsiniz.

 Paylaşımlı Web Hosting Servisleri

Arma Teknoloji Merkezi  Hosting sunduğu tüm paylaşımlı web hosting servisleri için değişik sunucular tahsis etmiştir. Her bir hosting servisi için kullanılan değişik sunucular hem yüksek performans hem de getirdiği yalıtım yapısı sayesinde müşteri verileri için yüksek güvenlik sağlar.

İnternet Ulaşım Hizmetleri

Arma Teknoloji Merkezi , G-İSS-125 numaralı İnternet Servis Sağlayıcı lisansıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Müessesesi tarafından internet ulaşımı sağlama ile ilgili yetkilendirilmiştir. Sunulan ulaşım kapasitesi, müşteriye Metro Ethernet, G.SHDSL veyahut Wireless olarak sağlanır.

Yazılım Lisansı Kiralama

Arma Teknoloji Merkezi  Data Merkezi’nde barındırılan sunucular, sağlanan yazılım kiralama servisleriyle lisanslanabilir. Microsoft, Parallels, Cpanel, DirectAdmin gibi üreticilerin yazılımları standart olarak, diğer üreticilere ait yazılımlar ise müşteri ihtiyaçları doğrultusunda müşteriye özel anlaşmalar ile sağlanabilir vaziyettedir.